Vedomé milovanie telom aj dušou v období menopauzy
13. decembra 2016
Vyvarujte sa najčastejších chýb pri saunovaní!
15. decembra 2016

Nová senzácia zvaná Salsation® vás dostane do formy!

Určite si pamätáte, keď na Slovensku prepukol ošiaľ zvaný Zumba. Sexy rytmy latinskej Ameriky, prvky aeróbneho cvičenia, fitness a veľká zábava, a zároveň sexy postava. Na hodinách sa nie len cvičilo ale vznikali aj nové priateľstvá. Nebolo nutné navštevovať posilňovňu, dvíhať činky a trápiť sa na strojoch, ku ktorým je niekedy potrebný návod na použitie. Stačilo pohodlné oblečenie, mäkké tenisky, uterák a veľká fľaša vody. Mnohým tanečne menej nadaným však prekážalo, že nedokázali ihneď na prvej hodine zopakovať pohyby nohami, rukami a ešte pritom krútiť panvou. Práve preto si bývalý inštruktor Zumby a terajší zakladateľ nového programu Alejandro Angulo povedal, že urobí nový a lepší spôsob ako tancovať a zároveň posilňovať telo. A tak vznikol nový program Salsation fitness®.

„Názov v sebe nesie dve slová SALSA a SENSATION. Salsa nie ako tanečný štýl, ale zo španielskeho slova salsa, čo vlastne znamená omáčka. Slovo sensation, pretože program kladie veľký dôraz na muzikalitu, vyjadrenie textu piesne a taktiež na funkcie ľudského tela,“ vysvetľuje inštruktorka salsation fitness® Michaela Podolanová.

„Salsation® je unikátne tanečné skupinové cvičenie, ktoré jedinečným spôsobom pretvára prvky funkčného tréningu do tanečných pohybov. Funkčný tréning predstavuje využívanie funkcií a pohybov ľudského tela, potrebné na naše správne každodenné fungovanie. Spomínané pohyby ľudského tela sú zakomponované do každej tanečnej choreografie, pričom sú zapájané všetky hladiny pohybu. Nie je to len jednoduché a zábavné cvičenie pre všetkých bez rozdielu veku, ale taktiež cesta ako zlepšiť mobilitu svojho tela a vitalitu.“

Ak niekedy túto novinku v oblasti fitness vyskúšate určite si ju zamilujete. Výhodou spôsobu vedenia hodiny je aj snaha koncentrácie pozornosti na jednotlivé časti tela. Vďaka tomu sa nebudete na prvej hodine cítiť nepríjemne. Prvky choreografií sa zjednodušujú, a preto sa dokážete sústrediť najprv na krok dolnej časti tela a až následne, po jeho zvládnutí, pripájate ruky a boky.

„Vďaka izoláciám, ktoré sú súčasťou hodiny, sa každý naučí kontrolovať vlastné telo. Vykonávať pohyby izolovane jednotlivými časťami tela, bez ohľadu na ostatné. V praxi to znamená napríklad, pohybovať jedným ramenom, pričom ostatné časti sú v úplnom pokoji,“ dopĺňa Michaela.

Ako pri iných programoch, tak aj v tomto prípade platí, lepšie raz vidieť ako stokrát počuť. Preto nečakajte a vyhľadajte hodiny salsation® vo vašom meste. 😉 Ak sa chcete najprv na novinku pripraviť pozrite si ukážkové video: