Aj muži starnú
14. júna 2017
Močové cesty a leto
18. júla 2017

Máte v lete problém s pleťou? Je suchá, dehydratovaná a vôbec jej nie je dobre? Možno ste podcenili jej ošetrovanie. V nasledujúcich riadkoch vám ponúkame niekoľko osvedčených rád, ako si udržať krásnu a sviežu tvár aj v horúcich dňoch.

Starostlivosť o pokožku v letnom období nie je vôbec jednoduchá. Vyžaduje si najmä dôkladnú hydratáciu a taktiež by ste to nemali preháňať s mejkapom. V horúčavách sa tvár potí, rozširujú sa póry a dostáva sa do nich nečistota, ktorá spôsobuje čierne bodky. Toto sa s vašou pleťou deje tak na slnku, ako aj po horúcom kúpeli bez odlíčenia.

 

 1. Menej líčenia
 • Skúste v lete obmedziť vrstvu mejkapu. V zime to nie je problém, pokožku tým chránite, ale v lete je pleť citlivejšia. Ako už bolo povedané, rozširujú sa póry a na tvári by sa vám mohli objaviť čierne bodky.
 • Namiesto mejkapu skúste BB krém. Je to odľahčená verzia klasického krycieho mejkapu. Pleť toľko nezaťaží a zároveň pôsobí ako krém.
 • Keď nemusíte, nelíčte sa. Ak viete, že ostanete len doma, vyberiete sa na prechádzku so psíkom alebo budete pracovať v záhrade, maľovať sa nemusíte. Je to zbytočné a pleť si aspoň odpočinie.
 1. Opaľovací krém
 • Rozhodne používajte opaľovacie mlieko – buď pod mejkap, alebo len samotné. Existujú aj opaľovacie prípravky na pleť, ktoré sú zafarbené, čo je asi najlepšia voľba.
 1. Hydratácia
 • Počas slnečných dní je pleť dosť vysušená, preto ju treba hydratovať. Je potom pružnejšia a vláčnejšia a lepšie znáša vplyvy prostredia. Najpotrebnejšia je hydratácia na dovolenke pri mori, keď k vysušovaniu prispieva ešte aj morská soľ.
 • Na hydratáciu pleti existujú rôzne krémy. Ak nenosíte mejkap, odporúčame zaobstarať si nejaký s ochranným faktorom. Nebojte sa zájsť aj do lekárne, kde vám určite odporučia niečo presne pre vás.
 1. Nečistoty
 • Vplyv na pleť má rozhodne i okolie, ktoré je plné nečistôt, napríklad prachu. Pleť reaguje na všetko.
 • Rozhodne sa vyvarujte dotýkaniu tváre pri práci alebo upratovaní. Na rukách sa usádzajú rôzne baktérie, ktoré by nemali prísť do styku s citlivou pokožkou.

 

Ak sa aspoň trochu budete držať týchto zásad, garantujeme vám, že vaša pleť prežije leto úplne pokojne, nebude zničená, ale, naopak, oddýchnutá ako po dvojmesačnej dovolenke. Rozhodne nezabúdajte počas horúcich dní na opaľovací krém. Pokožku tak ochránite pred spálením a súčasne sa vyhnete vysušeniu. Neprospievajú jej ani nečistoty, takže po každej činnosti utekajte k umývadlu a umyte si ruky.