Naštartujte telo aj myseľ do nového roka
19. decembra 2016
Chcete sa cítiť stále ženská a príťažlivá? Cvičte hormonálnu jógu
26. decembra 2016

Čínska medicína verzus menopauza

Set of cartoon hand drawn objects on vegan source of protein theme: tofy, soya beans and milk, quinoa, lentil, chia. Healthy vegetarian food concept for your design

Čínska medicína verzus menopauza

Japonské ženy v podstate nepoznajú termín menopauza. Väčšinu života konzumujú potraviny bohaté na fytoestrogény. Vďaka týmto látkam ani nezistia, že prešli cez prechod a návaly tepla sú u nich naozaj zriedkavé. Konzumácia sóje a výrobkov zo sóje však stále obsahujú fytoestrogén, ktorý je hormón, aj keď prírodný. Viaže sa na estrogénový receptor, čo znamená, že ovplyvňuje ženský hormonálny systém. Práve preto nepredstavuje konzumácia sóje synonymum nehormonálnej liečby.  Návaly tepla, zmeny nálad, nekvalitný spánok, osteoporóza, sklony k depresivite, kardiovaskulárne ochorenia, s tým všetkým sa dá porátať aj bez hormónov.

Samostatnou kapitolou je čínska medicína a jej zbrane

Podľa čínskej medicíny prichádza menopauza okolo 50 roku ženy. Okolo 35 roku je predčasná a okolo 55 roku oneskorená.

Čínska medicína dopodrobna rozpracováva problematiku ženských ochorení. Čínske cisárovné vo veľkom „prispievali“ na výskum ženských ochorení, ktoré majú základ v mesačnom cykle. Podľa odchýlok v menštruácii sa dá dobre odhadnúť diagnóza a prameň zdravotného problému v organizme.

Bylinky

Ak sa chceme vyhnúť fytoestrogénom k dispozícií sú čínske bylinné odvary. Tie pomáhajú pri gynekologických výtokoch, zápaloch, pri osteoporóze, návaloch tepla, a aj pri všetkých sprievodných prejavoch menopauzy.

Zázračné bylinky pre sprievodné javy menopauzy:

yam (wild yam) je dobrý zdroj fytoprogesterónu

–           palina obyčajná

–           voduľka kanadská zvyšuje krvný tlak

–           šalvia lekárska

–           kalina slivolistá pomáha pri silnom krvácaní v menopauze

Výťažok z peľového zrna je takisto skvelá, čisto prírodná alternatíva ako zmierniť príznaky menopauzy. Účinná látka obsiahnutá v sladučkom peli sa nazýva L-tryptofán. Práve spomínaný extrakt získaný špeciálnym spôsobom prirodzene potláča návaly tepla aj nočné potenie, spolu s vitamínmi B1 a B2 zmierňuje únavu, zmeny nálad a upravuje poruchy spánku. Okrem toho obsahuje mastné kyseliny, ktoré zmierňujú bolesti kĺbov. Neobsahuje hormóny ani fytoestrogény, preto je vhodný aj pre ženy, ktoré nemôžu užívať hormóny v žiadnej forme.

Jógová hormonálna terapia

Špeciálna zostava cvikov harmonizuje hormóny celého tela. Pozitívne pôsobí aj v období menopauzy na sprievodné symptómy ako je urogenitálna suchosť, depresia, nespavosť, osteoporóza, krvný tlak a obeh a hladinu cholesterolu. Cvičenie zároveň reguluje hladiny estrogénu a progesterónu.

Špeciálna zostava cvikov je taká účinná, že po 3 až 4 mesiacoch cvičenia vymizli všetky príznaky menopauzy u skúmanej skupiny žien. Ak sa aj nejaký príznak objavil, mal takú nízku intenzitu, že bol takmer nebadateľný.