Dajte sa do formy už od prvých dní
16. decembra 2016
Čínska medicína verzus menopauza
22. decembra 2016

Naštartujte telo aj myseľ do nového roka

Bee pollen granules in wooden scoop and flowers on wooden table

Zima je obdobie kľudu a pokoja, kedy oddychuje nielen telo, ale aj myseľ. Úskalím je nedostatok slnka, tma, mrazivé počasie, s ktorým súvisí aj menej výletov, akcií a kontaktov. Máme množstvo času na kontemplácie, čo nás môže priviesť k zimnej depresii.

Pár tipov ako zime nepodľahnúť, naopak užiť si ju a pripraviť sa na novú jar života.

V zdravom tele zdravý duch alebo naopak, kto má dobrú náladu, neochorie

Výťažok z peľového zrna, 100% prírodný produkt, ktorý pomáha pri návaloch tepla, závratoch, a všetkých sprievodných príznakoch menopauzy vrátane depresií, úzkostí a nespavosti.

Ľubovník, medovka, borák

Ľubovník má upokojujúce účinky vďaka flavonoidom, ktoré ovplyvňujú hospodárenie organizmu s hormónmi šťastia. Takýto čaj vám zlepší náladu, uvoľní stuhnuté svaly a upokojí neposednú myseľ. Ľubovník sa mieša s valeriánou jedna k jednej. Porovnateľné účinky má aj borák lekársky.

Mäta prieporná

Chutný čaj z mäty vám pomôže stráviť nielen jedlo, ale aj rany osudu. Táto bylinka zvyšuje sebadôveru, zlepšuje náladu, čo pripisujeme na vrub dobrému tráveniu.

Rozmarín

Táto bylinka sa hodí ako k divinovému mäsu, tak všetkým, ktorí sa potrebujú urputne sústrediť a sú vyčerpaní.

Medovka

Vám zníži tlak natoľko, že nebude vládať byť depresívny. Samozrejme preháňame, medovka upokojuje podráždené nervy a pomáha pri migréne.

Šalvia

Okrem toho, že je šalvia bylinkou číslo 1 v menopauze, pomáha pri PMS, letargii a únave. Nadovšetko budete lepšie zvládať situácie, ktoré budia strach a hrôzu.

Kardamon

Tomuto koreniu blahorečí ajurvédska medicína a používa ho ako antidepresívum a vyhlásený životabudič. Doprajte si 2 – 3 šálky čaju denne a budete vitálny a pokojný zároveň ako nikdy predtým. Kúsok celej škorice, 2 klinčeky, čerstvý zázvor zalejte vodou a varte spolu, ale pozor, zmes nesmie celkom zovrieť, inak sa vytratia jej blahodarné účinky.

Pre uvoľnenie svalstva vyskúšajte napríklad sprchový gél s kardamonom a zázvorom ktorý ma relaxačné účinky.

Bazalka

Upokojuje, stabilizuje náladu a pomáha pri úzkostných stavoch. Okrem toho je chutnou ingredienciou do šalátov. 

Banány

Obsahujú tryptofán, čo je látka, ktorá má na svedomí dobrú náladu. Nosia prívlastok superpotravina, pretože obsahujú všetky pre život dôležité látky.

Kakaové bôby

Tento prírodný antioxidant pomáha zbaviť sa voľných radikálov a odkysliť telo, prispieva k dobrej nálade.

Zdrojov dobrej nálady je v prírode požehnane, stačí si len vybrať.