Šesť krokov k telu bez mykózy
21. marca 2017
7 rád, ako zvládnuť strach z anestézie
25. apríla 2017

antiaging

  • Skúste protizápalovú diétu

Protizápalová diéta je dôležitá, pretože znižuje riziko skrytého zápalu, a tým prispieva k dlhému životu. Môžete si ju naordinovať aj vy. Stačí konzumovať viac zeleniny, ovocia a bielkovín s nízkym obsahom tuku. Do svojho jedálnička by ste mali zaradiť aj rybí tuk, olivový olej a najmä cereálie. Definitívne treba vyškrtnúť bielu múku a rafinovaný cukor.

  • Doplňte si antioxidanty

Imunita je mimoriadne dôležitá. Zvýšite si ju dostatočným množstvom vitamínov a minerálov. Do svojho organizmu by ste  mali dostať aj dostatok antioxidantov, pretože práve tieto látky dokážu neutralizovať voľné radikály v ľudskom tele a ochrániť vás pred ochoreniami. K základným patria vitamíny C a E, výťažok zo zeleného čaju, betakarotén, koenzým Q10, zinok, selén a rybí olej.

  • Dodržujte pitný režim

Počujete to zo všetkých strán. Pitný režim by ste nemali podceňovať. Odporúča sa vypiť denne minimálne 2 litre čistej, neperlivej vody. Dennú konzumáciu alkoholu je vhodné obmedziť na 1 – 2 poháre vína alebo 0,5 l piva.

  • Nestresujte sa

Ľahko sa to povie, ale ťažšie vykoná. Snažte sa byť čo najviac v pokoji, netrápte sa nad zbytočnosťami, nenechajte sa vyčerpať každodennými starosťami. Stres je nebezpečný a zároveň zodpovedný za celý rad chorôb. Myslite na seba, urobte si radosť tak často, ako sa dá a oddychujte.

  • Choďte von

Príroda má čarovnú moc. Dokáže upokojiť myseľ a dokázateľne prospieva pľúcam aj pleti. Využite voľný čas a vydajte sa na výlet do hôr či lesov.

  • Spite

Ľudský organizmus sa regeneruje počas spánku, a preto je táto činnosť veľmi dôležitá. Podstatná je najmä REM fáza spánku, počas ktorej sa nám sníva. Vedci zistili, že hlboký spánok a snívanie majú významnú funkciu pre náš emočný život a náš organizmus pripravia  na zvládnutie ťažkých denných úloh. Denne by ste mali spať 7-8 hodín.

  • Žite spoločenským životom

Sociálne kontakty, kultúra a spoločné zážitky predlžujú život. Potvrdzujú to mnohé štúdie, ktoré boli uskutočnené na storočných ľuďoch.

  • Nezabúdajte na pohyb

Ak nemáte čas na pravidelný šport, zaraďte si do svojho režimu aspoň nejaký pohyb. Tým najlepším je chôdza. Na to, aby ste sa dobre cítili, udržovali si váhu a kondíciu, stačí denne prejsť len 3 kilometre.

  • Myslite pozitívne

Zahoďte pesimizmus za hlavu a berte veci s nadhľadom. Smejte sa, kedy sa dá, a užívajte si prítomnú chvíľu. Štúdie vykonané na najdlhšie žijúcich ľuďoch (nad sto rokov) potvrdili, že sa títo optimisti dokážu zo života tešiť.

  • Milujte sa

Dotyky a fyzický kontakt sú pre náš život rovnako dôležité ako jedlo alebo voda. Ak práve nie ste zaľúbení, alebo nemáte stáleho partnera, objímte deti, príbuzných, kamarátov, psov alebo mačky.