Kľúč k šťastnému životu
20. marca 2017
ANTI-AGING DESATORO
19. apríla 2017

Šesť krokov k telu bez mykózy

Šesť krokov k telu bez mykózy

Svrbenie a pálenie! Máte podozrenie na mykózu? Návšteva lekára nie je nutná, pokiaľ nastane mier do troch dní. Ak však aj po troch dňoch a domácej snahe o liečbu svrbí a páli ďalej alebo ak, nebodaj, tam dole všetko opuchlo, bolí to pri močení alebo pri milovaní, hanba bokom a rovná čiara k doktorovi! Inak bude ešte horšie a kvasinky sa z vagíny v húfoch rozšíria do celého tela. Najlepšie je však mykóze predísť!

 

  1. Hygiena

Obyčajné mydlo, hoci aj s pH 5,5, aké má pokožka, používajte všade okrem intímnych partií. Na tie sú určené gély na intímnu hygienu s obsahom kyseliny mliečnej. Nič nepokazí ani čistá vlažná voda.

  1. Správne pH

Dopriať si tam dole očistu treba v lete, ale aj v prichádzajúcej jari minimálne dvakrát za deň, ideálne po každej návšteve toalety. Užitočným pomocníkom sú vlhčené utierky na intímnu hygienu, ktoré obsahujú antiseptické látky a pomáhajú v pošve nastoliť správne pH.

  1. Vyhnite sa parfumom

Ak používate „intímky“, meňte si ich minimálne každé štyri hodiny. Darmo máte pocit, že ste v suchu a voňavom čistučku, poskytujú ideálne prostredie na množenie nežiaducich baktérií. Rovnaké pravidlo platí aj pri menštruačných vložkách. V lete by mal byť tabu aj parfumovaný toaletný papier.

  1. Čo po kúpaní?

Zabudnite na to, že tampóny dokážu zabrániť vzniku mykózy. Je to mýtus, mýtus a ešte raz mýtus! Chlórová voda v bazénoch sliznicu aj tak naruší. Tampón nezabráni ani tomu, aby mikroflóru v pošve neovplyvnila voda z jazera „obohateného“ o nežiaduce mikroorganizmy. Ak sa dá, vyhýbajte sa kúpaliskám, v prírode je znakom nevhodnosti na kúpanie napríklad priveľa kačiek a iných vodných vtákov na hladine. A keď už neodoláte, tak si po kúpaní doprajte sprchu, prípadne sa čo najrýchlejšie vycikajte.

  1. Bavlna, bavlna, bavlna

Aj bielizeň rozhoduje o tom, či sa v lete budete ošívať a hľadať miesto, kde by ste sa mohli nerušene poškrabať. Úplne nevhodné sú tangá, ibaže je vaším cieľom preniesť baktérie z análneho otvoru rovno do pošvy. Ak nie inokedy, tak v lete na ne zabudnite, rovnako ako sa treba vyvarovať nohavičiek z umelých a nepriedušných materiálov. Kto nechce mykózu, ten má počas teplých dní a nocí, pri práci, športe či prechádzke nohavičky z bavlny. Aj také môžu byť sexi. A, mimochodom, chodenie naostro je zo zdravotného hľadiska taktiež nevhodné. Možno krátko, pred horúcou chvíľkou, ale vetrať celý deň je lepšie cez bavlnu.

  1. Bezpečný sex

Milovanie na pláži z programu na leto vynechať nemusíte, ak si dáte pozor, aby ste počas neho mali pod sebou nejakú tú látku. Pokojne týmto spôsobom zlikvidujte tričko svojej polovičky, ide predsa o zdravie. Nezabúdajte, že nepríjemnosti ako črevné baktérie, parazity zo zvieracích exkrementov a ich vajíčka síce nevidieť, ale na brehu mora, jazera či rieky prežijú mesiace! Ešte zostaneme pri milovaní, len sa premiestnime do vody. Preniknutie muža do ženy je v nej o niečo ťažšie, pretože zvlhčenie pošvy doslova odpláva, čo zvyšuje riziko mechanického poškodenia sliznice. Vo vode sú tiež mikroorganizmy, ktoré by sme v tele mať nechceli, preto keď bude po všetkom, je múdre sa osprchovať, v prípade krajnej núdze sa aspoň vycikať. Nie je to síce sexi, ale spoľahlivo prečistí a prepláchne, čo treba. A o to ide!