Viete, čo je to oxidačný stres?
12. januára 2017
Tipy na najlepšie európske destinácie
12. januára 2017

Ako sa starať o ruky nielen v zime?

Ruky sú našou vizitkou, doprajme im starostlivosť

Tak, ako sa staráme o vlasy, pleť a svoje telo, mali by sme sa starať aj o ruky. Bohužiaľ na ne často zabúdame. Základom všetkého je pravidelná starostlivosť, keďže ruky každý deň vystavujeme nepriaznivým vplyvom, a to častému umývaniu bez následnej hydratácie, UV žiareniu, a tiež vysokým teplotným rozdielom, hlavne v zimnom období…

Poradíme vám, ako sa správne a pravidelne starať o ruky:

Dbajte na dôslednú hygienu

Áno, každý už od materskej školy vie, že ruky je treba starostlivo si umývať. Lenže stačí sledovať chvíľu svoje okolie a zistíte, že málokto si tento zvyk osvojil.

Po hygiene nezabúdajte na hydratáciu

Dnes si môžete vybrať zo širokého spektra rôznych hydratačných krémov, ktoré nezanechávajú pocit mastnoty, a napriek tomu bude pokožka jemná a vyživená. Navyše nebudete musieť dlho čakať na to, až sa krém riadne vstrebe.

Doprajte rukám cez noc pravidelnú regeneráciu

Pokožka rúk si zaslúži po náročnom dni hĺbkovú regeneráciu a práve na to sú tu skvelé zábaly. Na nočnú regeneráciu si zvoľte obľúbený krém, pokiaľ možno mastnejší než ten, ktorý používate cez deň. Natiahnite si igelitové rukavice, a ak ich doma nemáte, vystačíte si s obyčajnými mikroténovými vreckami.

Na ruky si potom natiahnite zimné rukavice, alebo čisté kuchynské chňapky. Takto zabalené ruky nechajte 30 – 50 minút a pre väčší efekt nechajte ruky v zábale po celú noc. Ráno sa môžete tešiť z dokonale hydratovanej a vyživenej pokožky. Regeneračný rituál si vaše ruky zaslúžia hlavne v zime 2x týždenne.

Dajte zbohom odumretým bunkám

Hebké ruky získate aj po špeciálnom peelingu, ktorý je priamo určený pre pokožku na rukách. Nezabudnite ale na následnú hydratáciu. Za vyskúšanie okrem krémov určite stojí aj špeciálny kúpeľ s bylinkami alebo olejmi.

Dodajte telu vitamíny

Strava je základom všetkého a samozrejme sa odrazí i na vzhľade pokožky. V zime si telo zaslúži obzvlášť dôkladnú starostlivosť. Nezabúdajte na ovocie, zeleninu a vitamíny skupiny B, ale i selén, zinok, vápnik, horčík, vitamíny C a E.

Nechty sú zrkadlom nášho zdravia a ozdobou každej ženy

Ako iste viete, kvalita nechtov sa môže v období klimaktéria výrazne zhoršiť – viac sa lámu a vyzerajú nezdravo. Nechtovú regeneráciu obnoví správna strava a šetrná starostlivosť.

Menštruácia a klimaktérium nie sú k nechtom priaznivé. Na ich pevnosť a kvalitu má z 95 % vplyv bielkovina zvaná keratín, ktorá je citlivá na nedostatok nutričných zložiek, vitamínov skupiny B a minerálov, ako je vápnik, zinok, meď, a predovšetkým železo. Na lámavosti a štiepení nechtov sa podieľa aj znížené množstvo estrogénu v organizme.

Ako zlepšiť zdravie a vzhľad svojich nechtov? 

V prvom rade sa zamerajte na dobrú životosprávu. Začnite jesť dostatok surovej zeleniny a ovocia. Telu by sme mali v strave dopriať dostatok chýbajúcich vitamínov a minerálov.

Napríklad železo, ktoré je pre zdravie vlasov a nechtov rozhodujúce, je obsiahnuté predovšetkým v červenej repe a špenáte, vajciach, orechoch a strukovinách (hlavne v šošovici a bielej fazuli). Oslabeným vlasom a nechtom neprospieva ani pravidelné mechanické poškodzovanie. V prípade nechtov by ste mali obmedziť manikúru a lakovanie. Starostlivosť by mala byť vždy šetrná a výživná.