Chcete mať kvalitný spánok aj v období prechodu?
12. januára 2017
Kedy nastúpi menopauza?
23. februára 2017

7 tipov na krásny dekolt

Každá žena si najneskôr po tridsiatke začne uvedomovať, že krása a prirodzenosť jej vzhľadu si vyžadujú každodennú starostlivosť najmä o tvár. Nechodievať spať nalíčená, používať kvalitnú kozmetiku a darovať svojej pleti dostatok spánku. Okrem tváre a rúk je na tele ešte jedno viditeľné miesto, ktoré ľahko prezradí náš vek. Nezabúdajme na dekolt! Vrásky na pokožke a ochabnutá koža na poprsí rozhodne nie je to, čo by sme v letných mesiacoch chceli vystavovať na obdiv sveta. Máme pre vás 7 tipov, ako sa starať o svoj dekolt a v horúcich mesiacoch tak nosiť svoje obľúbené šaty či plavky.

  1. Hydratujte pokožku. Po každom sprchovaní či kúpaní by ste sa mali natrieť zvláčňujúcim krémom. Ideálnym výberom je bambucké maslo alebo kokosový olej. Dôležitá je pravidelnosť. Pokiaľ si na krém spomeniete len jedenkrát za mesiac, je to zbytočná námaha. Poprsie, hruď aj krk si natierajte jemnými krúživými pohybmi.
  2. Vyskúšajte peeling. Ešte pred letnou sezónou by ste mali na svoj dekolt aplikovať peeling. Zbavíte sa tak odumretej kože a vaša pokožka bude na pohľad hladšia a žiarivejšia. Bonusom je, že vám letné opálenie vydrží dlhšie.
  3. Neopaľujte sa hore bez. Len máloktorá z nás chce mať po vyzlečení z plaviek na tele dva biele trojuholníčky, ale rozhodne je to lepšie, ako si spáliť pokožku na prsiach či dokonca bradavkách. Zároveň si opaľovaním hore bez koledujete o vznik pieh, ktoré môžu prerásť v melanóm. V každom prípade používajte na celé telo opaľovací krém s vysokým faktorom. Opaľovanie je síce o niečo zdĺhavejšie, ale rozhodne zdravšie!
  4. Dodržujte pitný režim. Nielen počas horúcich dní, ale počas celého roka by ste mali myslieť na pitný režim. Najefektívnejšie je mať na stole džbán s vodou. Aj vďaka tomu budete mať presnejší prehľad o tom, koľko tekutín ste cez deň vypili. Pokiaľ budete mať vodu vždy poruke, uvidíte, že jej vypijete viac. Najlepšia je voda bez bublín, napríklad aj s mätou alebo citrónom. Sladené džúsy, limonády či káva sa do bežného pitného režimu nerátajú, naopak, ešte viac vás odvodňujú.
  5. Pravidelne cvičte. Na krásny dekolt môžete vyskúšať napríklad dámske kliky, cvik zvaný doska alebo spojiť dlane pred hrudníkom a striedavo ich stáčať a uvoľňovať. Dobre pôsobia cviky s činkami alebo joga. Ak sa už rozhodnete pre akékoľvek cvičenie, aj v tomto prípade je potrebná pravidelnosť. Minimálne 3x týždenne by ste sa mali venovať cvikom, ktoré spevňujú dekolt. Výsledok bude určite stáť zato. Pravdepodobné je, že sa vám spevnia aj paže a vy sa budete cítiť skvelo.
  6. Podprsenka je základ. Kupujte si podprsenky, ktoré vám príjemne sedia a poskytujú vášmu poprsiu dokonalú oporu. V tom prípade vám nebude vadiť nosiť podprsenku každý deň či cez víkend osamote. Dobrou investíciou je aj kvalitná športová podprsenka, obzvlášť, ak máte plnšie prsia. Beh či iné športové úkony sú pre prsia namáhavou aktivitou, preto sa vám dobrá podprsenka bude hodiť.
  7. Dbajte na správne držanie tela. Držanie tela je pre nás niečo automatické, preto sa prípadné zlé návyky koordinujú ťažšie. Avšak, pokiaľ sa pri chôdzi alebo sedení pri počítači budete snažiť držať vzpriamený chrbát a hrudník budete mať krásne vypnutý namiesto zvesených ramien, uvidíte ten rozdiel. Oveľa lepšie začnete pôsobiť aj na vaše okolie. Človek so vzpriameným držaním tela pôsobí sebavedomým a vyrovnaným dojmom.