Neriskujte svoje zdravie a doprajte si dostatok odpočinku. Práca vám neutečie.
12. januára 2017
Chcete mať kvalitný spánok aj v období prechodu?
12. januára 2017

Jednoduché jogové cviky, ktoré vám pomôžu posilniť panvové dno

Inkontinencia (únik moču) trápi nielen ženy v období klimaktéria. V skutočnosti sa toto ochorenie vyskytuje od 15 do 64 rokov a postihuje 5-25 % žien a 1-5 % mužov. So stúpajúcim vekom sa výskyt tohto ochorenia u žien zvyšuje až na 40%!

Samovoľný únik moču má nepriaznivý vplyv na kvalitu života, a preto je vhodné čo najskôr  navštíviť lekára (urológa, gynekológa alebo praktického lekára) a situáciu riešiť. Ak sa tento problém dlhodobo nerieši, môžu sa ženy začať cítiť v spoločnosti neisto – neustále premýšľajú, či je vidieť/cítiť únik moču, či si to okolie predsa len všimne a podobne.

Kvôli inkontinencii som prestala chodiť do spoločnosti

Súčasne sa vyhýbajú sexu, pretože sa obávajú úniku moču pred alebo počas styku. Práve kvôli sústavnej obave, že si niekto všimne ich problém s inkontinenciou, majú čoraz menšiu chuť tráviť čas v spoločnosti. Začnú sa vyhýbať ľuďom a upadajú do izolácie. Preto je dobré navštíviť odborníka už na začiatku týchto ťažkostí a zamedziť tak vzniku psychických problémov.

Ak sa nechcete spoliehať len na absorbčné hygienické pomôcky, mali by ste zapracovať na posilnení panvového dna. Vhodné sú napríklad Kegelove cviky alebo môžete vyskúšať cviky, ktoré vychádzajú z jogy.

V nasledujúcom videu vám inštruktorka ashanta jogy, Markéta Makovská predvedie, ako cviky správne cvičiť. Celé cvičenie vám zaberie len niekoľko minút. Aby ste dosiahli správny účinok, treba cvičiť pravidelne. Skúste cvičiť denne (minimálne 3x týždenne) a po niekoľkých týždňoch uvidíte, že sa situácia zlepší.